Site Haritası

MAKALELER

ARAMA YAPIN
Anahtar Kelime :
Yazar:  
 
Tüm Kayıtlar gösteriliyor

Firmanızın DNA'sı Nedir?

Firmanızın en önemli sosyal kimliği olan kültürünü belirlemek sonra bu kültürü firma içerinde yerleştirmek, yerleştirdiğimiz kültürü gözlemlemek ve geliştirmek sonunda da sürekli gelişimlerle firmanın DNA'sını belirleyerek tamam bu benim diyebilmek.

Kurumların Tam Bağımsızlığı

Kurumsallaşmayı, firmaların tüm kademelerinde çalışan kişilerden ve bu kişilerin ‘kendi yeteneklerine bağlı iş yapma yöntemlerinden’ bağımsız hale gelerek sürekliliğin sağlanması olarak belirten Grup Peryod Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Selami Erarslan, kurumsallaşmaya giden yolu açıklıyor.

Firmalarında Kişiliği Var !

Firmaların insan ve örgüt kültürünü kapsayan sosyal varlıklarının paha biçilmez değer taşıdığını belirten Dr. Selami Erarslan, sosyal yapının oluşturulmasında ortaya çıkacak problemlerin ne şekilde minimize edilebileceğini anlatıyor.

Tutundurma Faaliyetleri

İyi eleman, bünyede nasıl tutulur? İşletmelerin nitelikli elemanı işe alması kadar, sürekliliği sağlayarak bünyesinde tutabilmesi de önem taşıyor. Grup Peryod Başkanı Selami Erarslan, insan kaynaklarının yeni kavramı “Tutundurma Yönetimi”ni anlatıyor.

Eğitimler Nasıl Verilmeli ?

Çalışanların eğitimini bir masraf değil de yatırım olarak gören şirketler, elde ettikleri geri dönüşle kârlılıkta önemli bir avantaj yakalıyor. Grup Peryod Başkanı Dr. Selami Erarslan, iç ve dış eğitimlerin nasıl verileceği sorusunu tüm aşamalarıyla anlatıyor.

Sizin Eğitim Bütçeniz Ne Kadar ?

Küresel kriz, finans sermayesi, rekabet, hükümetlerin kanunlarda yaptığı değişiklikler, iletişim, bilişim teknolojilerindeki gelişmeler, tüm dünyayı giderek daha çok etkiliyor. Söz konusu gelişmeler, birey ve işletme yönetimi eğitimi üzerindeki etkisini artırırken, Grup Peryod Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Selami Erarslan, “İyi derecelerle mezun olmuş ve daha önceden bazı eğitimleri almış bir eleman almakla işler bitmiyor.

Sosyal Aylaklık Ve Sosyal Asalaklık

Başarılı ve kurumsallaşmış şirketler, `sosyal aylaklığa` ve `sosyal asalaklığa` izin vermeyen, şirket içi iş yapma kültürlerinin böylesi bir hastalığa yakalanmaması içinde kurumsallaşmayı amaç edinen ve bu amaçla da işin uzmanı profesyonellerle çalışan şirketlerdir

Kurumsal Yönetimden önce Kuralsal Yönetim Anlayışı

Şirket yönetiminde kurumsal yönetimden bahseder dururuz. Oysa kurumsal yönetim firmanın geleceğini nasıl belirliyorsa kuralsal yönetim anlayışı da kurumsal yönetim anlayışının temelini oluşturmaktadır. Kuralsallığın olmadığı bir kurumsallıktansa söz edilemez bile

Keşke

Keşkeler, geçmişte sahip olupta değerini bilmediğimiz şeylerin çok sonra değerini anladığımızda hissettiğimiz `Pişmanlık` duygusudur. Bu duygudan kurtulmanın ve `Keşkesiz` bir hayat yaşamanın anahtarı da eskiyi bittiği yerde ondan ders alarak bırakmakta, yeniyi ise başladığı yerde coşkuyla karşılamakta yatmaktadır.

Paraşütünüzü Kim Katlıyor ?

Hiç bir insan güvenemediği bir insanın yanında mecbur olduğundan daha uzun süre kalmaz. Kalmamalı da... Birbirlerinin katladığı paraşütle atlamaktan korkan insanlar olgun ve sağlıklı bir ilişki geliştiremezler ve mutlu birliktelikler yaşayamazlar. İşte bu sebeple; güven her türlü insani ilişkinin ve birlikteliğinin merkezindeki en belirleyici unsurdur. Eğer bir insan her gün paraşütünü hazırlayan güvenmediği bir insanın yanında mecbur olduğundan daha uzun süre kalırsa bu ilişkinin sonunda tek bir şey gerçek olur; ona benzeme ve onun gibi olma ihtimalini arttırır. İşte bu da temelinde güven olmayan ve hastalıklı bir ilişkinin maalesef en çarpıcı sonucudur.

Satışları Arttırmanın Sihirli Yöntemi

Tanzim-Teşhir (Merchandising)

Herkesin bir çağlayanı vardır. Ya sizin..!

Ne aradığını bilmeyen, ne bulduğunu anlayamaz

Ne ekersen onu biçersin...!

Ettiğini bulma, ektiğini biçme yasası evrensel bir yasadır; ister kötülük ister iyilik için olsun geçerlidir. İşte bu sebepten; her şey bizden çıkar ve katlanarak bize geri döner

Stratejik Sirket Yönetimi: Kutup Ayısı nasıl avlanır?

"Ülkemizde, sirket yönetiminde olup da karar verme durumunda olan gerek sirket ortakları gerekse de profesyonel yöneticiler, uyguladıkları yönetim tarzlarında yasadığı kültüründe etkisi ile daima fırsatçı yaklasımlar göstermektedir. Globallesen dünyada ve Avrupa birliği ülkelerinde ise fırsatçı yönetim tarzları yerine stratejik yönetim tarzları uygulanmaktadır. Avrupa birliğine girmeye hazırlanan ülkemizde bizim sartlarımız ve uygulamalarımız değil onların sartlarına ve uygulamalarına uvma esasından hareketle artık ülkemiz insanının da fırsatçı yöntemler yerine stratejik yöntemleri uygulamaları zorunludur. "

Uluslarası Çalışma Kültürü veya Beş Japon Neden Elli Türk Eder

1980’li yılların başından bu yana Türkiye kuvvetli bir dışa açılma iradesi sergiliyor. Bu gün ihracatımız 100 milyar doları zorluyor ve dikkat çekici bir ivme gösteriyorsa, işletmelerimizin küresel rekabette başarılı bir performans ortaya koyduklarını kabul etmek gerekir.Öte yandan ülkemizdeki nüfus ve ekonomik potansiyel ile işletmelerimizin büyüme ve dışa açılma iştahını göz önünde bulundurduğumuzda ise aslında çok daha fazlasını gerçekleştirmeye muktedir olabileceğimizi anlarız.

Personel Yönetiminden İnsan Kaynakları Yönetimine

Sanayi devriminin yaşandığı 19.yy'dan gününüze kadar çeşitli aşamalardan geçen ve uzun yıllar işletmelerin temel fonksiyonları arasında yer alan "personel yönetimi", 1980'li yıllardan itibaren yerini "insan kaynakları yönetimi(İKY)"ne bırakmıştır. Her ne kadar İnsan kaynakları yönetimi, personel yönetiminin bir uzantısı olarak kabul edilebilirse de, insan kaynaklarının bugün ulaştığı boyut, personel yönetimini aşmıştır.

Rekabet , Değişim Süreci ve Gereklilikler

Bilgi çağı olarak adlandırılan ve bilginin en önemli üretim faktörü olarak ortaya çıktığı günümüz dünyasında, modern iletişim ve bilgisayar teknolojilerindeki gelişmeler yoğun olarak bir yandan yeni bilgi üretimini teşvik eder ve kolaylaştırırken, öte yandan da bu yeni bilgilerin dünyanın dört bir yanına kısa sürede ulaşımını sağlamaktadır. İnsanlar bilgisayarların ve iletişimin önemli ekonomik faktörler olduklarını görmekle beraber çoğu zaman bunların değerlendirmesini içinde yaşadıkları sanayi toplumunun kriterleri üzerinden yapmakta ve bunların normal çalışma sistematiğini hızlandırmaktan öte işlevleri olduğunu görememektedirler. Halbuki refah artışı sanayi ekonomisinin hızlandırılmasından çok, büyük ölçüde bilgi elde edilmesi ve bu bilginin üretim araçlarına uygulanmasından gelmektedir.

 


Hizmetlerimiz PERCONS PERSOFT PERBIL
Katalog
En çok hangi alanlarda danışmanlığa ihtiyaç duyuyorsunuz?
Kalite yönetim sistemi
İnsan kaynakları
Bütçe ve finansman
Pazarlama ve satış
Şirket re-organizasyonu
Marka yönetimi ve reklam
Diğer
Sonuçları göster