Site Haritası

HABERLER

Deneyim ve bilgi birikiminin yeni çağın teknolojisine göçü07/02/2011

İşletim sistemi değişikliği her ne kadar çoğu zaman kuruma yeni teknoloji kullanımında esneklik ve kolaylık sağlasa da, büyük bir know-how birikiminin bulunduğu eski yazılımların yeni işletim sistemlerinde var oldukları halleriyle kullanılması mümkün olamamaktadır. 

İlgili program hangi işletim sisteminde yazıldı ise bu işletim sisteminin bazı kalıntılarını içerecektir. Derleyiciler çalıştığı işletim sistemi ile daha uyumlu olmaları açısından bazı özelliklerini taşırlar. Bu özelliği bilen yazılımcı da programın orjinalinin çalıştığı işletim sistemini bilmesi gerektiğinden bu işletim sistemi hakkında bilgisi yok ise böyle bir çalışmanın içerisine girmek istemeyecektir.  

Hem işletim sistemi hem de ilgili derleyiciler hakkında bilgi sahibi olmak geniş bir deneyim gerektirir. 

Gerek mainframe' ler, gerek orta boy sistemler, gerekse de client server mimarisindeki işletim sistemleri hakkında bilgi sahibi olan GRUP Peryod, enerji komponentleri üreten müşterilerinin bu isteklerine cevap vererek onların çok eskilere dayanan mühendislik uygulamaları konusunda çözüm üretiyor.  

"Eski" tabiri bizim için "Güncellenecek" olan olarak anlam kazanıyor. Bu vizyon ile değerli müşterilerimize başarılı sistem adaptasyonları sağlıyoruz. 

Bu kapsamda öncelikli olarak Fortran dilinde yazılmış olan "Impulse Voltage Distribution Calculation – Şok" programını başarı ile Windows ortamına .Net ile taşıyan firmamız şimdi de  ilgili firmanın diğer programlarını Windows altına .Net ile taşıma çalışmalarına başlamıştır.


<< Diğer haberler

 


Hizmetlerimiz PERCONS PERSOFT PERBIL
Katalog
En çok hangi alanlarda danışmanlığa ihtiyaç duyuyorsunuz?
Kalite yönetim sistemi
İnsan kaynakları
Bütçe ve finansman
Pazarlama ve satış
Şirket re-organizasyonu
Marka yönetimi ve reklam
Diğer
Sonuçları göster