Site Haritası

HABERLER

Areva T&D Enerji Endüstri şirketi için hazırladığımız yazılıma Polonya ve Fransa'dan büyük ilgi!05/02/2007

Areva T&D A.Ş. nin Dağıtım trafoları bölümüne orta güç transformatörlerde kullanılmak üzere hazırlanan hesap  programı ile  aşırı yüklenme programı devreye alındı. Şirketin tasarım ve üretim sürecinde eskisine oranla yüksek bir verim ve optimizasyon sağlayan yazılımların sağladığı başarı ve performans üzerine şirketin Polonya ve Fransa daki şubeler de yazılımlarımıza büyük ilgi göstermeye başladı.

Yapılan görüşmeler üzerine benzeri muhtelif yazılımların Polonya daki fabrika için de hazırlanması konusunda anlaşmaya varıldı. Areva T&D için Windows tabanlı çalışmak üzere hazırlanmış programlardan biri olan Orta Güç Dağıtım Trafoları Hesap Programı Orta güç yağlı transformatörlerin elektriksel ve mekanik boyutlarının hesaplanarak ön sargı talimatı ve çok sayfalı sargı talimatının hazırlanmasını sağlıyor.

Bu program sayesinde kısmi bilgisayar programları veya kısmi el hesaplamaları ile hazırlanan sargı talimatları, bir bütünsellik içinde hazırlanarak imalata verilebilecek şekilde hazırlanabilmektedir. Program çekirdek hesabı, ısınma hesabı, sargı hesabı,  UK hesabı, kazan kaybı, Kademe ve kuvvet hesabı modülleri ile gerekli tüm teknik hesaplamaları yapabilmektedir.

Areva T&D için daha önce hazırladığımız aşırı yüklenme programı da beğeni ile karşılanmıştı. Yine Windows tabanlı çalışan bu program yağlı ve kuru tip transformatörler için müşteri isteklerine cevap verebilmek amacıyla IEC 60076-7  ve IEC 905 normlarına uygun olarak transfomatörün aşırı yüklenme bilgilerinin hesaplanmasına imkan veren 3 alternatifli çözüm üretmektedir;

•    1. çözümde spesifik müşteri taleplerine bağlı hot-spot sıcaklığı ve ömür tüketimi, zaman ve yüklenme koşullarına göre hesaplanarak grafikle gösterilmektedir.
•    2. çözümde ömür tüketimi "1" olacak şekilde müşterinin talebine bağlı aşırı yüklenme veya başlangıç yüküne göre yüklenme koşulları önerilmektedir ve grafikle gösterimi yapılmaktadır.
•    3. çözümde müşterinin hiçbir özel talebi yoksa standart önerilerle yüklenme koşullarına göre hesaplar yapılarak grafikle gösterim yapılmaktadır.

Areva T&D A.Ş. nin Dağıtım trafoları bölümüne orta güç transformatörlerde kullanılmak üzere hazırlanan tasarım programı devreye alındı.

Şirketin tasarım ve üretim...Areva T&D A.Ş. nin Dağıtım trafoları bölümüne orta güç transformatörlerde kullanılmak üzere hazırlanan tasarım programı devreye alındı. Şirketin tasarım ve üretim...Areva T&D A.Ş. nin Dağıtım trafoları bölümüne orta güç transformatörlerde kullanılmak üzere hazırlanan tasarım programı devreye alındı. Şirketin tasarım ve üretim...

Areva T&D A.Ş. nin Dağıtım trafoları bölümüne orta güç transformatörlerde kullanılmak üzere hazırlanan tasarım programı devreye alındı. Şirketin tasarım ve üretim...Areva T&D A.Ş. nin Dağıtım trafoları bölümüne orta güç transformatörlerde kullanılmak üzere hazırlanan tasarım programı devreye alındı. Şirketin tasarım ve üretim...

Areva T&D A.Ş. nin Dağıtım trafoları bölümüne orta güç transformatörlerde kullanılmak üzere hazırlanan tasarım programı devreye alındı. Şirketin tasarım ve üretim...


<< Diğer haberler

 


Hizmetlerimiz PERCONS PERSOFT PERBIL
Katalog
En çok hangi alanlarda danışmanlığa ihtiyaç duyuyorsunuz?
Kalite yönetim sistemi
İnsan kaynakları
Bütçe ve finansman
Pazarlama ve satış
Şirket re-organizasyonu
Marka yönetimi ve reklam
Diğer
Sonuçları göster